Przeprowadzka biura

Zmieniasz lokalizację firmy? Konieczna jest zmiana biura na większe i wygodniejsze dla Ciebie i Twojego zespołu? Trzeba przeprowadzić meble, komputery, dokumenty oraz sprzęt biurowy. Przeprowadzka biura czy siedziby firmy tego typu może się kojarzyć z czymś niezwykle trudnym organizacyjnie, bo przecież rzeczy jest naprawdę sporo, a do tego firma nie może przestać zarabiać pieniądze. My wiemy, co zrobić, żeby przeprowadzka biura była łatwiejsza.

Jak się pewnie domyślacie, im większe jest biuro, tym bardziej wymagająca przeprowadzka firmy. Na wyposażenie jednoosobowego stanowiska pracy składają się zwykle meble oraz sprzęt typu:

  • biurko,
  • szafka,
  • fotel biurowy,
  • komputer,
  • drukarka,
  • dodatkowe wyposażenie.

Część mniejszych rzeczy, takich jak: komputer, dokumentację czy dekoracje możesz przewieźć samodzielnie lub poprosić o to swojego pracownika, ale przeprowadzka mebli nie jest już tak bezproblemowa. Nie chcemy często nawet myśleć o rozkręcaniu mebli, a dla firmy czas poświęcony na przeprowadzkę to przecież czysty pieniądz.

Przede wszystkim zacznij od właściwego planu przeprowadzki biura, w tym zaplanuj transport mebli. Proponujemy Ci wykonać spis wszystkich posiadanych w lokalu rzeczy. Warto te rzeczy policzyć oraz oszacować ich orientacyjną wagę, a także wartość.

Dobrze jest też ustalić sobie przybliżony lub ostateczny termin przeprowadzki biura – jeśli jest taka możliwość, wybierz weekend, kiedy firma nie pracuje, a tym samym nie traci ciągłości pracy, co skutkuje niedogodnościami związanymi ze zmianą siedziby.

Jeśli zatrudniasz w swojej firmie pracowników, warto poinformować ich z uprzedzeniem o terminie przeprowadzki, aby zabezpieczyli swoje prywatne rzeczy znajdujące się w biurze.