Jak przygotować się do przeprowadzki?

 

Przeprowadzka krok po kroku.

Sprawdź, o czym należy pamiętać, przygotowując się do niej.

Przeprowadzka to czas pełen emocji, podekscytowania, ale i dodatkowego stresu. Choć często to długo wyczekiwany moment w życiu, jego spójna organizacja nie jest wcale taka prosta. Ważne jest, aby wszystkie działania związane z przeprowadzką zostały rozłożone w czasie. Wtedy minimalizuje się ryzyko wszelkiego rodzaju nieporozumień i problemów. O czym należy pamiętać przed przeprowadzką i w jej trakcie?

Krok 1. Wybór firmy przeprowadzkowej

Pierwszym krokiem przy planowaniu przeprowadzki jest wybranie sposobu transportu. Najlepszą opcją jest zaufanie doświadczonej firmie przeprowadzkowej, która ma na swoim koncie wiele realizacji w danej okolicy. Z usługodawcą skontaktuj się odpowiednio wcześnie, by uniknąć sytuacji, że najlepsze firmy przeprowadzkowe w Krakowie będą już zajęte.

Krok 2. Dogodny termin realizacji

Kolejnym krokiem przy organizacji przeprowadzki jest ustalenie terminu. Jeśli już zdecydowałeś się na nasze usługi, zachęcamy do kontaktu w celu uzgodnienia idealnego dnia i godziny. Najlepiej unikać ostatnich dni miesiąca, ponieważ w tym czasie firmy przeprowadzkowe najczęściej są wprost oblegane przez klientów. Wiąże się to z koniecznością opuszczenia uprzednio wynajmowanych czy sprzedanych mieszkań, biur i domów wraz z początkiem nowego miesiąca, co z kolei oznacza obowiązek wyniesienia wszystkich własnościowych przedmiotów jeszcze przed „pierwszym”.

Krok 3. Oszacowanie ilości mienia do transportu

Kiedy przeprowadzka jest już pewna, a termin jest już zarezerwowany, można wstępnie oszacować ilość i wagę poszczególnych rzeczy, które planujemy przenieść w nowe miejsce zamieszkania. Jest to ważna informacja dla firmy przeprowadzkowej. Dzięki tym ustaleniom specjaliści określą wielkość samochodu niezbędnego do realizacji usługi, a także zadecydują o liczbie pracowników niezbędnych do wykonania przeprowadzki.

Krok 4. Demontaż

Jeśli masz w domu przedmioty, które wymagają rozmontowania (na przykład większe lub cięższe meble), nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili. Może okazać się, że czynność ta wymaga pomocy fachowca, dlatego lepiej przekonać się o tym wcześniej niż w dniu przeprowadzki . Jeżeli wiesz, że nie poradzisz sobie z tą czynnością – zadzwoń do nas i dowiedz się, jakie opcje demontażu oferujemy w Twoim przypadku.

Krok 5. Pakowanie i zabezpieczenie mebli

Pakowanie rozpocznij już ok. 3 tygodni przed wyprowadzką. Przygotuj kartony, worki foliowe, taśmę pakową, nożyczki, folię bąbelkową, papier pakowy i sznurek. Pamiętaj, aby kartony posegregować tematycznie i pakować osobno szkło, odzież, buty, sprzęt elektroniczny oraz jedzenie. Kartony warto też opisać adekwatnie do ich zawartości. Wszystko to znacznie ułatwia późniejsze rozpakowywanie. Delikatne rzeczy, takie jak szkło czy porcelana zabezpiecz dodatkowo folią bąbelkową, a także poinformuj pracowników firmy przewozowej o kartonach wymagających większej uwagi. Przy pakowaniu staraj się nie przekazać 25 kg na jeden karton. Ułatwi to przenoszenie i znacznie przyspieszy czas przeprowadzki. Zapobiegawczo dobrze jest też zabezpieczyć dno kartonu, obklejając go taśmą. Jeśli planujesz zabrać ze sobą również meble (zobacz: transport mebli) – najbezpieczniej będzie jeśli usuniesz z nich wszystkie ruchome elementy. Wszystkie rzeczy przed pakowaniem dokładnie umyj. Na ok. 1-3 dni przed terminem przeprowadzki opróżnij i rozmroź lodówkę, sprawdź skrzynkę na listy, ureguluj ostatnie zobowiązania, zbierz i schowaj w jedno miejsce najważniejsze dokumenty, a także przygotuj protokół do odbioru mieszkania przez właściciela bądź zarządcę. Jeśli to możliwe bądź przy całym procesie przeprowadzki, abyś mógł odpowiedzieć na ewentualne pytania pracowników firmy przewozowej.

Krok 6. Przygotowanie najbliższego otoczenia na przyjazd ekipy przeprowadzkowej

Jeśli chodzi o przeprowadzki, Kraków jest miastem, w którym często zdarzają się kłopotliwe kamienice bez windy, wąskie korytarze czy ograniczony dostęp do parkingu. W wolnej chwili zadbaj więc o przygotowanie najbliższego otoczenia na przyjazd ekipy transportowej. Sprawdź, czy bez problemu zaparkuje tuż pod budynkiem, usuń ewentualne przeszkody lub poproś administratora obiektu o zgodę na podjechanie bliżej w wyznaczonych godzinach. To kwestie, o których często zapominamy podczas przeprowadzki, a które znacznie usprawniają działania ekipy fachowców.

Krok 7. Montaż w miejscu docelowym

Ostatnim krokiem przeprowadzki jest oczywiście montaż w miejscu docelowym. W tej czynności również mogą pomóc Ci fachowcy z naszej firmy. Kompleksowa usługa to coś, na co liczy wielu naszych klientów, a my umożliwiamy im taką opcję. Wniesiemy sprzęt do nowego miejsca i ustawimy we wskazanym przez Ciebie miejscu. Szczegóły kompleksowej usługi ustal jeszcze przed jej realizacją, tak, by ekipa mogła dopasować liczbę osób do wymagań danej przeprowadzki.